2013. szeptember 9., hétfő

Miért is jó táncolni ?

-Mert Önbizalmat és Önbecsülést ad.
-Mert fegyelmet ad.
-Mert nagyon sok és jó barátot szerezhetsz.
-Mert rengeteget mozoghatsz.
-Mert kikapcsol és oldja a stresszt.

Én három és fél évvel ezelőtt csöppentem bele , ebbe a számomra ismeretlen világba. Előtte már gondolkodtam rajta, hogy jó lenne mozogni és megtanulni táncolni. Azt már többször kifejtettem és akik ismernek tudják, hogy én nem hiszek a véletlenekben.
Meghívást kaptam egy bálba akkor januárban, amire szívesen elmentem. Minden jól ment addig, amíg fel nem kértek táncolni. Úgy éreztem magam, mintha a lábam helyén két fadarab lenne, annak ellenére, hogy a táncpartnereim nagyon jól vezettek. Akkor nagyon megharagudtam magamra, hogy ennyire béna vagyok . Ez adta meg a végső lökést ahhoz, hogy döntsek.
A véletlenre bíztam magam. Kikerestem, hogy mikor indul a környéken tánctanfolyam és jelentkeztem. Egy héttel később ott találtam magam életem első társastánc óráján.
Akkor ismertem meg Verát és Krisztiánt, az iskola tulajdonosait és vezetőit. Vera lett az én táncoktatóm. Ekkor még nem volt táncpartnerem, de az órák többségében mégis mindig tudtam táncolni valakivel. Akkor még nem tudtam, hogy ez mennyire jó nekem, mert így gyakorlatilag bárkinek a vezetési stílusához tudok alkalmazkodni.
Az első pár órában még nem sok változást vettem észre.
Hogy jutottam el idáig és miért jó a tánc?
A következő bejegyzéseimben választ adok.

Egy biztos Táncolj, mert JÓ , EGÉSZSÉGES , BOLDOGSÁGOT AD :-)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése